Uncategorized

A mama siedzi i zakłada bloga

Hej!

Nazywam się Aga Rachwalak, mam 27 lat, trójkę dzieci i szukam pracy. Moje życie toczy się zgodnie z planem – od zawsze wiedziałam, że chcę być mamą, dlatego, by ograniczyć trudne dylematy praca czy rodzina, szybko zdecydowaliśmy się z mężem na dzieci w ilości hurtowej.

Teraz przyszła pora, bym nareszcie wyszła z domu, zajęła swój umysł czymś innym niż gotowanie obiadków, zmiana pieluch i czy na pewno spakowałam paputki do przedszkolnego plecaka. No to szukam tej pracy, rozsyłam CV, uśmiecham się, sygnalizuję znajomym, prawie napisałam sobie na czole ,,SZUKAM PRACY” i co? No i nic, kupa. I tak powoli narasta we mnie bunt. Bo jak to, ja taka wspaniała, inteligentna i chętna do pracy, a mnie nikt nie chce? Basta! Pora odczarować negatywne opinie krążące wokół matek-pracownic, zerwać z marazmem i wykluczeniem.

Będę opisywać moje perypetie na rynku pracy oraz narzędzia, z których korzystam. Nie jestem żadną ekspertką, jestem mamą, która zniechęcona brakiem odpowiedzi ze strony pracodawców, postanowiła się tym z kimś podzielić. Nie chcę narzekać na niedobrych pracodawców (ale pewnie będę), leniwych rekruterów (mam nadzieję, że nie spotkam ich zbyt wielu na swojej drodze) czy system, który dyskryminuje kobiety. Chciałabym, żebyś czytając ten blog znalazła tu trochę inspiracji i sprawdzone sposoby, na skuteczne (mam nadzieję!) szukanie pracy.

Pozdrawiam ciepło i trzymam za Ciebie (i za siebie też) kciuki!

Może też spojrzysz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *